29 sığınmacı sporcu Tokyo 2020'de ter dökecek

2020 Tokyo Olimpiyatları'ndaki sığınmacı sporcu kotası, önceki oyunlara göre 19 kişi artırıldı.

SPOR 08.06.2021, 16:03 08.06.2021, 16:03 yavuzer yılmaz
22
29 sığınmacı sporcu Tokyo 2020'de ter dökecek
banner10

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Sığınmacı Olimpik Sporcular Takımı'nda 12 branşta 29 sporcunun mücadele edeceği duyuruldu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesinden (IOC) yapılan açıklamada, gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından alınan kararla, 29 sığınmacı sporcunun Tokyo 2020'ye katılacağı belirtildi.

Olimpiyatlara katılacak sığınmacı sporcularla video konferans gerçekleştiren IOC Başkanı Thomas Bach, "Hepinizi tebrik ediyorum. Olimpiyat Hareketi adına, hepinizle Tokyo'da kişisel olarak tanışmayı ve orada yarışmanızı dört gözle bekliyorum. Ulusal olimpiyat komitelerini temsil eden sporcular ve sizin katılımınızla, 23 Temmuz'da Tokyo'da tüm dünyaya birlik ve direnç mesajı vereceğiz. Dünya için umut olacağız." ifadelerini kullandı.

İlk olarak 10 sporcuyla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda temsil edilen Sığınmacı Olimpik Sporcular Takımı, olimpiyat bayrağıyla açılış törenine katılacak. Olimpiyatların kurucu ülkesi konumundaki Yunanistan'ın ardından ikinci takım olarak tören alanına girecek sığınmacı sporcular, dünyaya barış mesajı verecek.

Atletizm, badminton, boks, kano, bisiklet, judo, karate, tekvando, atıcılık, yüzme, halter ve güreş branşlarında mücadele edecek Sığınmacı Olimpik Sporcular Takımı'nda, Rio 2016'ya katılan 6 sporcu, bir kez daha olimpiyat heyecanı yaşayacak.

Tokyo 2020'ye katılacak sığınmacı sporcular takımında şu isimler yer alıyor:

Yüzme: Alaa Maso, Yusra Mardini (Suriye)

Atletizm: Dorian Keletela (Kongo), Rose Nathike Likonyen, James Nyang Chiengjiek, Anjelina Nadai Lohalith, Paulo Amotun Lokoro (Güney Sudan), Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed (Sudan), Tachlowini Gabriyesos (Eritre)

Badminton: Aram Mahmoud (Suriye)

Boks: Wessam Salamana (Suriye), Eldric Sella Rodriguez (Venezuela)

Kano: Saeid Fazloula (İran)

Bisiklet: Masomah Ali Zada (Afganistan), Ahmad Badreddin Wais (Suriye)

Judo: Sanda Aldass, Ahmad Alikaj, Muna Dahouk (Suriye), Javad Mahjoub (İran), Popole Misenga (Demokratik Kongo Cumhuriyeti), Nigara Shaheen (Afganistan)

Karate: Wael Shueb (Suriye), Hamoon Derafshipour (İran)

Atıcılık: Luna Solomon (Eritre)

Tekvando: Dina Pouryounes Langeroudi, Kimia Alizadeh (İran), Abdullah Sediqi (Afganistan)

Halter: Cyrille Fagat Tchatchet II (Kamerun)

Güreş: Aker Al Obaidi (Irak)

Yorumlar (0)
18
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 36 52
10. Kasımpaşa 37 50
11. Hatayspor 37 50
12. Sivasspor 36 48
13. Galatasaray 36 48
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 36 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 36 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Crystal Palace 36 45
13. Aston Villa 36 44
14. Newcastle 36 43
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31