Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası Yarın Estonya'da Başlıyor

20 Yaş Altı Atletizm Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda madalya mücadelesi verecek.

SPOR 14.07.2021, 11:01 yavuzer yılmaz
1
 Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası Yarın Estonya'da Başlıyor
banner10

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Estonya'nın başkenti Tallinn'de 48 ülkenin katılımıyla 15-18 Temmuz'da gerçekleştirilecek şampiyonaya Türkiye'den 27 erkek, 19 kadın sporcu katılacak.

Genç milliler iki yıl önceki son şampiyonada 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazandı.

Milli takım kadrosunda yer alan sporcular ve branşları şöyle:

Erkekler

100 metre: Özgür Beydemir, Umut Uysal

800 metre: Mevlüt Aras

3000-5000 metre: Devrim Kazan

3000 metre su engelli: İbrahim Karateker

110 metre engelli: Ayetullah Demir

400 metre engelli: Berke Akçam, İsmail Nezir

Yüksek atlama: Ali Eren Ünlü

Sırıkla atlama: Sedat Cacim

Gülle atma: Nuh Bolat, Melih Gökalp, Savaş Parlak

Disk atma: Enes Çankaya, Berk Sansoy

Çekiç atma: Emirhan Şipşak

Cirit atma: Oğuzhan Usta

10 kilometre yürüyüş: Serhat Güngör, Mert Kahraman, Mazlum Demir

4x100 metre: Özgür Beydemir, Ayetullah Demir, Taha Özal, Yasin Sosa, Orçun Ünalan, Umut Uysal

4×400 metre: Berke Akçam, Gökdeniz Göçmen, Aral Kahraman, Emirhan Koş, İsmail Nezir, Cem Özsu

Kadınlar

100 metre: Beyzanur Seylan, Simay Özçiftçi, Zülha Armutçu

200 metre: Simay Özçiftçi, Zülha Armutçu

400 metre: Nevin İnce

1500 metre: Hatice Yıldırım

5000 metre: Gamze Altıntaş, Urkuş Işık

3000 metre su engelli: Şevval Özdoğan, Pelinsu Şahin

100 metre engelli: Yaren Yıldırım

400 metre engelli: Büşra Altınbaş

Gülle atma: Pınar Akyol, Büşra Hatun Ekinci, Berivan Yiğit

Disk atma: Özlem Becerek

Çekiç atma: Ece Narttürk

Cirit atma: Selma Davulcu, Esra Türkmen

10 kilometre yürüyüş: Emine Ceylan

4×100 metre: Büşra Altınbaş, Nevin İnce, Simay Özçiftçi, Beyzanur Seylan, Zülha Armutçu, Yaren Yıldırım

Yorumlar (0)
31
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0